.
پروین اردلان به دو تا سه سال حبس تعلیقی محکوم شد!
5-maj-2008
سازمان آزدادی زن
 
                                       

 

 

                               

پروین اردلان به دو تا سه سال حبس تعلیقی محکوم شد!

شعبه 13 دادگاه انقلاب اسلامی طبق ماده 610 قانون مجازات اسلامی پروین اردلان، فعال جنبش حقوق زن را به اتهام اجتماع و تبانی غیر قانونی و تمرد در مقابل پلیس به قصد برهم زدن امنیت کشور به دو تا سه سال حبس تعلیقی متهم کرد

پروین اردلان از فراخوان دهندگان برگزاری تجمع 22 خرداد 1385 در میدان 7 تیر بود که با ضرب و شتم نیروی انتظامی و دستگیری تعداد زیادی از فعالین جنبش حقوق زن پایان یافت. امسال در آستانه روز جهانی زن، وی برای دریافت جایزه از بنیاد اولاف پالمه عازم سفر به کشور سوئد بود که ناگهان ممنوع الخروج شد.

هدف رژیم اسلامی از صدور احکام تعلیقی تلاش برای سرکوب و به سکوت کشاندن فعالین جنبش های اعتراضی است. طبق این احکام  در صورتیکه متهمین طی ایام تعلیق مرتکب جرمی شوند، احکام قابل اجرا میشوند. به این ترتیب رژیم زندگی و آزادی این فعالین را به گرو میگیرد تا سکوت آنها را تضمین کند.

سازمان آزادی زن به اسارت کشیدن و به گروگان گرفتن فعالین جنبش حقوق زن را قاطعانه محکوم و اعلام میکند که تنها راه خلاصی از این شرایط تداوم و گسترش اعتراض و مقابله با سرکوب این رژیم سرکوبگر و زن ستیز است. ما کلیه انسان هایی که قلبشان برای آزادی و برابری زنان می طپد را به پیوستن به سازمان آزادی زن دعوت میکنیم تا با هم و درکنار هم برای آزادی و برابری مبارزه کنیم. 

ستم بر زنان موقوف!
سرکوب زنان ممنوع!
زنده باد آزادی زن
سازمان آزادی زن
3 مای 2008
 
www.azadizan.net