.
به صفحه ویژه کبری رحمان پور خوش آمدید
مجموعه اخبار ، مقالات و اطلاعيه هایی در رابطه با کبری رحمان پور
سازمان آزادی زن و کمپین بین المللی دفاع از حقوق زنان در ایران

Join the Campaign to Save Kobra Rahmanpoor

نامه سرگشاده به: کوفی عنان و نهاد های مدافع حقوق بشر
04-Oct-2006
اطلاعیه شماره 14 میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
گزارش آكسیونهای اعتراضی سازمان آزادی زن در آلمان
28-Sep-2006
كلن: پیكت اعتراضی روز جمعه ٢٢ سپتامبر در مركز شهر كلن آلمان با حضور تعدادی از اعضاء و دوستداران سازمان آزادی زن برگزار شد...
دورتموند: امروز ٢٢ سپتامبرآكسیونی در مركز شهر دورتموند در مقابل دفاتر روزنامه های واتس و روندشاو بر علیه حكم اعدام كبرا رحمانپور برگزار شد...
برمن: بنا به دعوت از طرف سازمان آزادی زن میتینگی اعتراضی بر علیه احکام اعدام کبری رحمانپور, شهلا جاهد و فاطمه حقیقت پژوه و ...
دوسلدورف: روزشنبه ٢٣ سپتامبردر مركز شهر دوسلدورف پیكت اعتراضی سازمان آزادی زن برگزار شد...
نورنبرگ: شنبه ٢٣ سپتامبر درمیان برنامه های گروها و سازمانهای مختلف آلمانی میز اطلاعاتی سازمان آزادی زن در مركز شهر برگزار شد...

نامه سرگشاده به اقای کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل در رابطه با احکام اعدام کبری رحمانپور، فاطمه حقیقت پژوه، نازنین فاتحی و شهلا جاهد

28-Sep-2006
26-Sep-2006
26-Sep-2006
26-Sep-2006
26-Sep-2006
26-Sep-2006
نیروهای انتظامی مانع تجمع امروز مردم در مقابل سازمان ملل در تهران شدند
24-Sep-2006
ساعت ٥ تا ٧ عصر امروز مقابل دفتر سازمان ملل، محل مقاومت و تلاش انسانهائی بود که در همراهی و حمایت از خانواده کبرا رحمانپور و فاطمه حقیقت پژوه و شهلا جاهد و نازنین فاتحی آمده بودند که به اعدام اعتراض کنند و صدای خود را به گوش دیگران برسانند. در جبهه مقابل نیروهای سیاه و سرکوبگر رژیم از لباس شخصی و اونیفورم پوش و اطلاعاتی های رژیم جنایتکاران مجهز به همه وسائل سرکوب حضور داشتند تا قدرتنمائی کنند و از دم و دستگاه مرگ و سرکوب و جنایت رژیم شان دفاع کنند.
میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
گزارش تجمع خانواده های محکومین به اعدام مقابل دفتر سازمان ملل در تهران
24-Sep-2006
اطلاعیه شماره 12 میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
گزارش برگزاری آکسیون اعتراضی در محکومیت حکم اعدام کبری رحمان پور در شهر ونکوور، کانادا
24-Sep-2006

به دعوت سازمان آزادي زن و كمپين هاي نجات كبري رحمانپور و نازنين فاتحي امروز در شهر ونكوور، کانادا 23 سپتامبر 2006 اجتماع نسبتا گسترده اي پرپا شد۰

برنامه٬ با پخش چند موزيك و خوش آمدگويي عباس محمدي مجري برنامه آغاز شد٬ و با سخنراني زري عضو شورای مرکزی سازمان آزادي زن ادامه يافت. زري اصلي در نقد احكام و قوانين غيرانساني جمهوري اسلامي خواستارمحاكمه خود جمهوري اسلامي شد و در انتها تلاش براي نجات كبري و آزادي كبري را در جامعه به جنبش پيروي انسان و انسانيت تشبيه كرد۰

اطلاعیه شماره 11 : میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
گزارشی از فعالیت این کمپین در شهر گوتنبرگ
24-Sep-2006
اطلاعیه شماره 10 میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
گزارش برگزاری آکسیون اعتراضی در شهر مالمو، سوئد
24-Sep-2006
عصر روز جمعه 22 سپتامبر2006 تجمعی اعتراضی در مرکز شهر مالمو در سوئد برگزار شد و تعداد قابل توجهی از جمله ایرانیان ساکن شهر مالمو در آن شرکت کردند۔ ما برای اینکه وضعیت کبری و زنان دیگر محکوم به اعدام را به گونه ای ملموس به نمایش در آوریم دختری را که چادر سیاهی به سر داشت و با زنجیر بسته شده بود را زیر چوبه دار قرار داده بودیم تا برای همه شرایطی را که کبری در آن به سر میبرد، مملوس تر شود. این صحنه، همراه عکسهای کبری، پلاکادر های متعدد در محکومیت جمهوری اسلامی و خواست اینکه دولت سوئد باید نسبت به این کشتارها عکس العملل نشان دهد و محکومیت حکم اعدام کبری توجه عابرین زیادی را به خود جلب کرد. عابرین اعلامیه های ما را میگرفتند و علاقمند بودند کمک کنند.
اطلاعیه شماره 9 میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
پیام های رسیده شماره یک
24-Sep-2006
طلاعیه شماره 7 میخواهم زنده بمانم ، کمپین آزادی کبری رحمانپور
ملاقات مهین علیپور و افسانه وحدت با نماینده وزارت امور خارجه
24-Sep-2006
روز چهارشنبه 20 سپتامبر 2006 مهین علیپور، عضو شورای مرکزی سازمان آزادی زن در سوئد و سخنگوی کمپین بین الملی دفاع از حقوق زنان- استکهلم خواهان یک ملاقات اضطراری با وزارت امور خارجه سوئد در رابطه با حکم اعدام کبری رحمانپور شد. مهین علیپور بهمراه نماینده کمیته علیه اعدام افسانه وحدت با دستیار وزیر امور خارجه در امور ایران آمیلیا لیند ملاقات کردند و به تفصیل در مورد وضعیت کبری و همچنین احکام اعدام شهلا جاهد، نازنین فاتحی و فاطمه حقیقت پژوه صحبت کردند. دستیار وزیر امور خارجه ا گفت که ما در جریان وضعیت کبری هستیم و مدارک شما را در اختیار گروه ویژه ایران قرار خواهیم داد.
24-Sep-2006
گزارش شماره 3 گسترش جنبه های بین المللی کمپین برای نجات جان کبری رحمان پور
24-Sep-2006
در ادامه فعالیت های کمپین، تا جایی که برایمان مقدور بود نهاد های بین المللی دفاع از حقوق بشر مثل نمایندگی امنستی در کشور های مختلف ، خبرگزاری های رسمی شامل نشریات و روزنامه های پر تیراژ و دولت ها در سطح اروپا و امریکا را با فاکس کردن نامه های پدر کبرا و تقاضای دیدارشان با نماینده سازمان ملل در روز یکشنبه در تهران، در جریان پرونده احکام اعدام در ایران قرار دادیم.همچنین این نامه و تقاضای ملاقات را نیز به دست نمایندگی سازمان ملل در تهران رساندیم .
کبری رحمانپور با گام های لرزان بسوی چوبه دار
اگر من جای اولیای دم مقتول بودم !
24-Sep-2006
اطلاعیه شماره 6 کمپن نجات کبری رحمانپور
آکسیونهای اعتراضی سازمان آزادی زن در شهر های سوئد و آلمان و کانادا
21-Sep-2006

جمهوری اسلامی كبرا رحمانپور را به اعدام محکوم کرده. مردم آزادیخواه بیایید تا متحدانه به این حکم جنایتکارانه اعتراض کنیم و نگذاریم كه كبرا را اعدام كنند. باید با تمام توان عیله آپارتاید جنسی و احکام ضد بشری اعدام در ایران ایستاد.
سازمان آزادی زن از همه مردم آزادیخواه و برابری طلب میخواهد كه در پیكتهای اعتراضی كه به همین مناسبت در شهرهای مختلف آلمان و سوئد برگزار میشود شركت كنند و صدای اعتراض خود را نسبت به حكم اعدام كبرا و اعتراض به قوانین آپارتاید جنسی در ایران را به گوش جهانیان برسانند.

برنامه زنده کانال جدید : میخواهم زنده بمانم !
برنامه ای علیه اعدام از آذر ماجدی
21-Sep-2006
نگذاريم كبري رحمانپور را اعدام كنند !
اجتماع در ونکوور برای لغو حكم اعدام كبری رحمانپور
21-Sep-2006
برنامه ای زنده از سازمان آزادی زن : به ما کمک کنید ، نگذارید ما را اعدام کنند !
20-Sep-2006
اطلاعیه شماره 5 کمپن نجات کبری رحمانپور
آکسیونهای اعتراضی سازمان آزادی زن در شهر های سوئد و آلمان
20-Sep-2006
یک اتحادیه کارگری در استرالیا در نامه ای به مقامات جمهوری اسلامی خواهان لغو حکم اعدام کبرا رحمانپور و پایان دادن به شلاق و سنگسار و سرکوب زنان شد !
20-Sep-2006

به دنبال تماس ارسلان ناظری از فعالین حزب کمونیست کارگری با اتحادیه کارگران ساختمان، جنگل، معدن و انرژی استرالیا، رئیس این اتحادیه آقای اندرو فرگوسن طی نامه ای به سفیر جمهوری اسلامی در استرالیا از او خواسته است که مخالفت این اتحادیه را به حکم اعدام کبرا، اختناق، آپارتاید جنسی و بربریت نسبت به زنان اطلاع دهد. آندرو فرگوسن از جمهوری اسلامی بطور مشخص و قاطعانه خواسته است تا حکم اعدام کبرا لغو شود، مجازات اعلام پایان داده شود، شلاق و سنگسار متوقف شود و کنوانسیون حقوق بشر و حقوق فردی و اجتماعی زنان مراعات شود.

آکسیون اعتراضی در شهر مالمو در اعتراض به اعدام کبری رحمان پور در میدان گوستاو آدلف جمعه 22 سپتامبر
18-Sep-2006
نگذاریم كبرا را اعدام كنند!
18-Sep-2006
کمک کنید عزیزان ما از اعدام نجات یابند!
خانواده کبرا رحمانپور ، خانواده نازنین فاتحی ، خانواده فاطمه حقیقت پژوه
18-Sep-2006

عزیزان ما را به اعدام محکوم کرده اند و قرار است به دار آویخته شوند. ما خانواده های محکومین به اعدام٬ هر لحظه٬ نگران شنیدن خبر اجرای حکم اعدام عزیزان خود هستیم.
عزیزان ما قربانی فقر هستند. قربانی نابرابری و تحقیر و توهین روزمره هستند. قربانی قوانین ناعادلانه هستند. اگر شرایط زندگی آنها اینچنین دشوار و غیرقابل تحمل نبود امروز هرکدام در دانشگاه مشغول تحصیل بودند و یا در کارخانه ای، در اداره ای، جائی مشغول کار بودند. شرایط دشوار زندگی آنها را به این روز انداخته است. این شرایط است که باید محکوم شود. این فقر و نابرابری است که باید محکوم شود. به فقر و نابرابری باید پایان داده شود و نه به زندگی عزیزان ما. این عدالت نیست که قربانیان این شرایط اینچنین بیرحمانه به زندان بیفتند و به چوبه دار آویخته شوند.

هيچ كس نبايد اعدام شود!
به کمک خانواده های کبری رحمانپور، نازنین فتحی و فاطمه حقیقت پژوه بشتابیم
18-Sep-2006
نامه سرگشاده پدر کبری رحمان پور :
به تمام انسان های شریف، به نهاد های مدافع حقوق بشر
18-Sep-2006
گزارش کوتاهی از وضعیت کمپین کبری رحمان پور
18-Sep-2006
اطلاعیه شماره 4 : کمپن نجات کبری رحمانپور
18-Sep-2006
اطلاعیه شماره ۳ : برای نجات جان کبری بسیچ شویم
18-Sep-2006
کبرا رحمان‌پور به اندازه کافی زجر کشیده است! او تمام جوانی‌اش را در زندان هدر داده است
18-Sep-2006

دعا می‌کنم که خانواده‌ی مرحوم متوجه باشند که دو عمل خطا, یک عمل درست نمی‌سازند و در قلب‌شان بتوانند او را ببخشند.
قضات باید به کودکی ناعادلانه‌ی او و شرایطی که باعث شد او به "بردگی" در ازدواج با مردی بسیار بزرگ‌تر از پدر خود گرفتار شود, توجه کنند. امیدوارم قضات متوجه باشند که او قربانی شرایط – زندگی فقیرانه- است و با این‌که قتل جرمی وحشتناک است, در مورد کبرا رحمان‌پور او مدعی است که پس از حمله‌ی مادرشوهرش با چاقو, در دفاع از خود عمل کرده است. آزمایش‌های پزشکی, زخم‌هایی در دستش نشان می‌دهند که روشن می‌کنند او چاقو را از مادرشوهرش دور نگاه داشته است. کبرا رحمان‌پور این عمل را با قصد قبلی انجام نداده است.

تلاش برای نجات کبری رحمان پور از اعدام و زندان
18-Sep-2006

کبرا رحمانپور را همه میشناسیم. زنی اسیر زندان های جمهوری اسلامی با کابوس همیشگی و هرروزه اعدام. قربانی زن بودن تحت یک حکومت زن ستیز. یکی از اعضای خانواده کارگران و زحمتکشان که شیره جانشان را طبقات بالا مکیده اند و رهایشان کرده اند، قربانی فقر و و محرومیت و نابرابری. اما این تمام مساله نیست. کبرا را امروز میلیونها نفر میشناسند و با او ابراز همدردی میکنند. و این همدردی گسترده و وسیع همراه است با نفرت بی پایان علیه جمهوری اسلامی، نفرت از نظام و شرایطی که کبرا و کبراها را به این وضعیت سوق میدهد است، علیه قوانین ارتجاعی و جنایتکارانه، نفرت به بیحقوقی زن. نفرت از اعدام و چوبه دار.

اطلاعیه شماره 2 کمپن نجات کبری رحمانپور
برای نجات جان کبرا بسیچ شویم!
18-Sep-2006
پیکت اعتراضی برای نجات جان کبری رحمانپور
12-Sep-2006
برای نجات جان کبرا پتیشن زیر را امضا کنید
12-Sep-2006
نجاتم دهيد! من از مرگ و طناب دار وحشت دارم
12-Sep-2006
عکس های کبرا رحمانپور در صف تظاهرات روز جهانی علیه اعدام
10-Oct-2005
کمتر از يک هفته براي نجات کبري رحمانپور و شهلا جاهد وقت داريم
19-Sep-2005

هفته آينده قرار است که دادگاههاي جمهوري اسلامي راي نهائي خود را در مورد سرنوشت کبري رحمانپور و شهلا جاهد اعلام کنند و اين دو پرونده جنجالي و پر سر و صدا را به نتيجه برسانند. طبق اخباري كه در روزنامه هاي ايران به چاپ رسيده، وكيل شهلا جاهد از تصميم گيري قريب الوقوع در مورد اين پرونده در روزهاي آتي صحبت كرده و قرار است در مورد كبرا رحمانپور نيز اين هفته مجددا تصميم گيري كنند. با توجه به ابعاد گسترده اعدامها و مقاومت حكومت در قبال اعتراضات بين المللي ، خطر اعلام مجدد حكم اعدام بر عليه اين دو نفر و يا اجراي اين احكام زياد است...